EMRI/ Preket nga koronavirusi një tjetër përfaqësues i Komitetit të Covid 19

Një tjetër përfaqësues i Komitetit të Covid 19 pranë Ministrisë së Shëndetësisë preket nga koronavirusi.

Mësohet se nga virusi është infektuar mjeku Andi Koraqi. Sipas burimeve ai eshte shefi i Laboratorit te Mikrobiologjise ne QSUT.

I pari i prekur nga koronavirusi ishte kreu i Urgjences Kombetare, Skender Brataj, i cili e ndau edhe publiksht lajmin.

Më pas një tjetër përfaqesuese e Task Forcës së MSH rezultoi e prekur nga koronavurisi dhe me këtë rast të sotem, numri i të prekurve shkoi në 3.


Shtuar 31.03.2020 08:30