Eliminuan të moshuarin, vëllezërit pranojnë krimin: E gjitha për një vajzë

Dy vëllezërit Sajmir dhe Arsil Shera, të cilët u vendosën në pranga nga ana e Policisë, si të dyshuar për vrasjen e taksistit Abdulla Budlla, dy ditë më parë në zonën e Fushë Prezës, e kanë pranuar autorësinë e krimit.

Ata janë shprehur që kanë tentuar ta zgjidhnin problemin me të ndjerin, me të cilin ishin konfliktuar dhe me fjalë apo fizikisht, por nuk kanë mundur dot.

Ata hedhin dyshime se 71-vjeçari ka pasur lidhje intime me një të afërmen e tyre, nga e cila i kishin kërkuar të hiqte dorë. “Tentuam që ta zgjidhnim edhe më parë konfliktin, i kishim kërkuar që të hiqte dorë nga e afërmja jonë”, janë shprehur vëllezërit Shera.


Shtuar 6.08.2020 09:03