Zgjerohet zinxhiri, sa ka shkuar numri i të prekurve nga koronavirusi në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ka shkuar në 446 numri i të prekurve nga koronavirusi në vend, ku brenda 24 orëve janë shtuar 13 raste të reja.Pjesa më e madhe e të prekurve sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë në Tiranë dhe Durrës.

Ndërkohë, numri i viktimave është 23.

Lajmi i mirë është se 20 pacientë të tjerë janë shëruar. Po ashtu bëhet thirrje që të telefononi 127 nëse shfaqni shenja koronavirusi dhe 08004040 për çdo informacion.
VIJON…


Shtuar 12.04.2020 09:15