Shënohet viktima e 13-të, rritet ndjeshëm numri i të prekurve në vend

Një tjetër viktimë është regjistruar si pasojë e koronavirusit në vend duka shkuar në 13 numri humbjeve nga pandemia.

Viktimat janë regjistruar në Durrës dhe Tiranë.

Gjithashtu, gjatë testimeve të fundit kanë rezultuar pozitivë 20 raste duke çuar në 243 numri i të prekurve.

Ministria bën thirrje që të mos shkohet direkt në spital, por kushdo që shfaq shenja të telefonojë në numrin e gjelbër për informacion dhe 127.


Shtuar 31.03.2020 09:03