Lufta me COVID-19, tre persona humbën betejën

Tre persona kanë humbur jetën ditën e sotme nga COVID-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, nuk e kane fituar betejën me sëmundjen një 47 vjeçar nga Pogradeci, një 78 vjeçar nga Fieri, dhe një 87 vjeçar nga Gramshi.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 872 testime nga të cilat janë identifikuar 164 qytetarë të prekur nga virusi COVID-19.


Shtuar 12.09.2020 14:26