Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve, sa persona rezultuan pozitivë gjatë orëve të fundit

Ka shkuar në 898 numri i të prekurve në Tiranë. Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit 18 persona.

Rastet e 24 orëve të fundit janë të shpërndara si vijon: 11 raste në Tiranë, 4 në Krujë, 2 në Berat dhe 1 në Durrës. Të shëruar janë 6 qytetarë.

Ministria thekson se lehtësimi i masave në vijim varet se si do të jetë ecuria .


Shtuar 14.05.2020 09:04