Fluturon kurba e infeksionit në vend, mbi 100 raste të reja dhe dy viktima

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar sot 117 raste të reja me koronavirus gjatë, rekordin më i rëndë negativ që prej fillimit të pandemisë në vend tonë.

Gjithashtu, bilanci i viktimave rëndohet pasi në orët e fundit kanë humbur jetën dy pacientë të infektuar.

Ndërkohë, në spitalin Infektiv situata vjen duke u rënduar. 10 paciente janë në terapi intensive dhe 4 të intibuar në gjendje të rënde.


Shtuar 13.07.2020 08:38