17 raste të reja, si u shpërnda sot harta

Shtohen rastet e te prekurve me koronavirus ne vend. Ka shkuar ne 933 numri i te prekurve me koronavirus, me 17 raste te reja, 8 ne Tirane, 8 ne Durres dhe 1 ne Kruje.

Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit.

Dita e djeshme ishte e dyta radhe me 18 raste te reja, kercim shifrash ky pas tre ditesh qe u numeruan vetem nga 4 raste pozitive.


Shtuar 16.05.2020 09:04