COVID-19, sa qytetarë janë shëruar në 24 orët e fundit

88 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Kjo e fundit përmes një postimi në Facebook, ka shperndare dhe një foto të mjekëve dhe infermiereve të spitalit.

“Gjatë 24 orëve të fundit, 88 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm”, shkruan Manastirliu.


Shtuar 26.09.2020 13:48