CHAMPIONS/ Këto janë takimet që rezervoi shorti ditën e sotme (FOTO LAJM)

Sot në Nyon të Zvicrës, më fillim nga ora 12:00, u hodh shorti i Ligës së Kampionëve, për fazën çerekfinale, gjymsëfinale, dhe skuadrën që do të ketë epitetin e vendasit në finale.

Këtë sezon, shkaku i COVID-19, faza çerekfinale, gjysmëfinale dhe finale, do të luhen në Lisbonë të Portugalisë.

Po ashtu është vendosur që ndeshjet e kthimit për 1/16, do të zhvillohen ashtu siç janë planifikuar para koronavirusit.

Faza çerekfinale:

Manchester City/Real Madrid – Juventus/Lyon

RB Leipzig – Atletico Madrid

Barcelona/Napoli – Bayern Munich/Chelsea

Atalata – PSG

Faza gjysmëfinale:

Manchester City/Real Madrid – Juventus/Lyon – Barcelona/Napoli – Bayern Munich/Chelsea

RB Leipzig – Atletico Madrid – Atalata – PSG

Finale:

RB Leipzig – Atletico Madrid – Atalata – PSG VS Manchester City/Real Madrid – Juventus/Lyon – Barcelona/Napoli – Bayern Munich/Chelsea


Shtuar 10.07.2020 10:36