Capello: Ibrahimovic luante sikur të ishte në cirk te Juve, Cassano më rrëshqiti nga duart

Ibrahimoviç u bashkua me Capellon te Juve në 2004 nga Ajax, por traineri legjendar italian shpjegoi se në atë kohë sulmuesit i mungonte mentaliteti i vrasësit që ai ka shfaqur më pas në karrierën e tij, shkruan Albeu.com.

Ai do të vazhdonte të shënonte 23 gola në 70 ndeshje të Serisë A me bardhezinjtë, ndërsa Capello ka argumentuar se ai filloi ta merrte më seriozisht profesionin e tij ndërsa ishte në Stadio delle Alpi.

“Zlatan erdhi nga Ajax dhe ai thjesht po luante për argëtim, i tha Capello Sky Sport 24.

“Me potencialin që kishte, ai duhej të kërkonte më shumë rrjetën dhe të ndalonte së performuari sikur të ishte një cirk. Unë duhej ta bëja ta kuptonte këtë gjë për ta bërë atë lojtar të shkëlqyeshëm, sepse ai akoma e provon atë në moshën 38 vjeç. Unë i dhashë vetëm sugjerime dhe ai e vuri në praktikë. ”

Ndërkohë, Capello pranon se jo gjithmonë ka pasur aq shumë sukses duke ndihmuar lojtarët të arrijnë majat që potenciali i tyre mund të lejojë dhe ka një keqardhje të veçantë duke kërkuar mbrapa në një karrierë që e ka parë atë të marrë përsipër përgjegjësitë me Milan, Real Madrid, Roma dhe Anglia.

“Antonio Cassano është pendimi im më i madh,” tha ai.

“Nuk mund ta bëja atë lojtarin e shkëlqyer që mund të ishte. Kam punuar kaq shumë por nuk e bëra atë.

“Kam dëgjuar prej tij disa ditë më parë. Gruaja e tij që atëherë e ka vënë në rresht. E pyeta pse nuk u martua në 21 vjeç! ”

Cassano doli në pension në vitin 2017, pasi kishte luajtur për shumë nga klubet më të mëdha të Italisë, si dhe Real Madrid. /albeu.com/


Shtuar 26.04.2020 15:11