Bayern me “5 yje” përballë Schalke 04 (VIDEO)

Bayern Munchen ka shkatërruar Schalke 04 në Allianz Stadium. Vendasit kanë shënuar plot 5 gola dhe nuk kanë pranuar asnjë.

Në këtë mbrëmje shënoi edhe sulmuesi, Robert Leëandoëskit, për të cilin ishte goli i 21-të në Bundesliga, arritje e madhe kjo, pasi vetëm Gerd Muller e kishte bërë këtë pas 19 xhirove në Bundesliga.

Golat tjerë i shënuan Thomas Muller, Leon Goretzka, Thiago Alcantara dhe Serge Gnabry.

Pas kësaj fitore, Bayerni i është afruar në vetëm një pikë kreut të tabelës, pas dështimit të RasenBallsport Leipzig, kjo e fundit tani ka 40 pikë, Bayern 39.


Shtuar 25.01.2020 19:31