Avioni plot me pasagjerë rrëshqet dhe përplaset pas uljes, dyshohet për shumë viktima (VIDEO)

Një avion i Air India Express me gati 200 persona në bord është përplasur në një aeroport në shtetin jugor të Kerala.

Avioni, gjatë rrugës nga Dubai, rrëshqiti jashtë pistës në aeroportin e Calicut pas uljes.

Operacionet e shpëtimit janë duke u zhvilluar, ndërsa flitet për shumë viktima.


Shtuar 7.08.2020 16:01