Akuzat ndaj Thaçit anuluan takimin për dialogun me Serbinë, flet Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti lajmeroi sot ne nje konferencë për media se takimi mes perfaqesuesve te Serbise dhe Kosoves eshte shtyre per nje date sa me te afert, per shkak te situates se krijuar pas aktakuzave te ngritura ndaj Presidentit Thaci dhe ish kryeparlamentrit Veseli.

Kjo konferencë erdhi pas vizitës së tij në Bruksel.

“Jemi dakordësuar ta shtyjmë për një datë tjetër takimin, që do ndodhë së shpejti.
Axhenda e atij takimi mbetet e njëjtë që t’i japë shtysë dialogut, që të ndryshojë komplet gjendjen ekonomike të dy vendeve në rajon”, tha Hoti.


Shtuar 27.06.2020 09:28