50 futbollistët më të mirë në Evropë bazuar në statistika

Para se futbolli të ndalet, disa yje ishin duke marrë veten dhe po luftonin për çmimet e vitit, Këpucën e Artë, Topin e Artë etj.

Me ndaljen e futbollit, kush do të triumfojë, kush ishte më i mirë deri më tani në sezonin 2019/20?

WhoScored ka bërë një listë prej 50 futbollistëve më në formë deri para ndërprerjes së futbollit dhe natyrisht, numër një është fituesi i Topi të Artë për vitin 2019, Lionel Messi.

Më poshtë keni 50 futbollistët më të mirë bazuar në formën e tyre deri në ndërprerjen e sezonit.

50) Sergej Milinkovic-Savic | Lazio | 7.33
49) Marcus Thuram | Borussia Monchengladbach | 7.33
48) Jack Grealish | Aston Villa | 7.33
47) Thomas Muller | Bayern Munich | 7.33
46) Idrissa Gueye | PSG | 7.33
45) Marcus Rashford | Man United | 7.34
44) Joshua Kimmich | Bayern Munich | 7.34
43) James Maddison | Leicester City | 7.35
42) Wissam Ben Yedder | Monaco | 7.35
41) Mikel Merino | Real Sociedad | 7.36
40) Achraf Hakimi | Borussia Dortmund | 7.36
39) Wilfred Ndidi | Leicester City | 7.36
38) Raphael Guerrerio | Borussia Dortmund | 7.36
37) Paulo Dybala | Juventus | 7.37
36) Karim Benzema | Real Madrid | 7.39
35) Nabil Fekir | Real Betis | 7.39
34) Virgil van Dijk | Liverpool | 7.40
33) Suat Serdar | Schalke | 7.41
32) Romelu Lukaku | Inter Milan | 7.43
31) Teji Savanier | Montpellier | 7.45
30) Mohamed Salah | Liverpool | 7.45
29) Domenico Berardi | Sassuolo | 7.49
28) Sadio Mane | Liverpool | 7.50
27) Ricardo Pereira | Leicester City | 7.50
26) Marco Reus | Borussia Dortmund | 7.50
25) Edin Dzeko | Roma | 7.50
24) Alejandro Gomez | Atalanta | 7.52
23) Christopher Nkunku | RB Leipzig | 7.52
22) Alphonso Davies | Bayern Munich | 7.54
21) Casemiro | Rea Madrid |7.54
20) Thiago | Bayern Munich | 7.54
19) Filip Kostic | Frankfurt | 7.55
18) Luis Suarez | Barcelona | 7.56
17) Duvan Zapata | Atalanta | 7.58
16) Timo Werner | RB Leipzig | 7.58
15) Riyad Mahrez | Man City | 7.59
14) Serge Gnabry | Bayern Munich | 7.60
13) Adama Traore | Wolves | 7.61
12) Luis Alberto | Lazio | 7.69
11) Ciro Immobile | Lazio | 7.70
10) Dimitri Payet | Marseille | 7.73
9) Angel Di Maria | PSG | 7.75
8) Jadon Sancho | Borussia Dortmund | 7.90
7) Cristiano Ronaldo | Juventus | 7.90
6) Kevin De Bruyne | Man City | 7.92
5) Josip Ilicic | Atalanta | 7.95
4) Kylian Mbappe | PSG | 8.14
3) Robert Lewandowski | Bayern Munich | 8.16
2) Neymar | PSG | 8.58
1) Lionel Messi | Barcelona | 8.61


Shtuar 13.04.2020 19:18