25 talentët më të mëdha që i ka prodhuar La Masia, nuk mungojnë befasitë

Në vitin 1979 Barcelona mori vendim që të fillojë vetë prodhim e talenteve që një ditë do të duheshin për ekipin e tyre të parë.

Ata filluan “La Masia-n” e tyre të famshëm, një akademi që do të merrej me trajnimin e të rinjve që vinin nga rrugët Barcelonës, dhe që nga ajo kohë klubi ka prodhuar futbollistë të klasit të lartë.

Shumë prej tyre janë bërë legjenda në klub, ndërsa të tjerët kanë arritur sukses në klube tjera, shkruan Telegrafi.

Mq poshtë i gjeni 25 talentët më të mirë të akademisë së Barcelonës.

Listës i prijnë emara si Lionel Messi, Xavi e Andres Iniesta, por ka edhe befasi të këndshme.

25. ALEX GRIMALDO

24. DANI OLMO

23. NAYIM

22. LUIS GARCIA

21. ANDRE ONANA

20. ALBERT FERRER

19. PEPE REINA

18. GUILLERMO AMOR

17. HECTOR BELLERIN

16. SERGI

15. THIAGO MOTTA

14. IVAN DE LA PENA

13. ADAMA TRAORE

12. MIKEL ARTETA

11. VICTOR VALDES

10. PEDRO

9. MAURO ICARDI

8. GERARD PIQUE

7. SERGIO BUSQUETS

6. CESC FABREGAS

5. PEP GUARDIOLA

4. CARLES PUYOL

3. ANDRES INIESTA

2. XAVI

1. LIONEL MESSI


Shtuar 20.04.2020 15:30