Werderi nuk e lejon zyrtarisht Rashicën ti bashkohet Kosovës

Werder Bremen ka njoftuar se nuk e ka lejuar Milot Rashicën të shkojë te Kombëtarja e Kosovës.

Rashica u ftua nga selektori Bernard Challandes për dy ndeshjet e shtatorit të Kosovës, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Por për shkak të rrezikshmërisë që ka vendi i Kosovës nga koronavirusi, disa klube po hezitojnë t’i lejojnë lojtarët t’i bashkohen kombëtares dardane.

Një lajm i trishtë ky për trajnerin Challandes dhe mbarë Kosovën, pasi Rashica mbetet një lojtar kyç i ekipit nacional.

Në pritje për përgjigje nga klubet e tyre janë edhe lojtarët që luajnë në Zvicër. Të shpresojmë për lajme të mira.


Shtuar 29.08.2020 17:02