Werder reagon për Rashicën: Kosovë, merre për një ndeshje

Werder Bremen ka dalur me njoftim zyrtar. Skuadra gjermane e ka lejuar Milot Rashicën të luaj për Kosovën në ndeshjen e parë kualifikuese ndaj Moldavisë.

Por, Bremen nuk e ka lejuar yllin kosovar që të jetë edhe në ndeshjen tjetër, atë ndaj Greqisë.

Megjithatë ky është lajm i mirë për Kosovën pas mungesës së konfirmuar të Muriqit, dhe prania e Rashicës do të jetë një armë e fort për Challandes.


Shtuar 31.08.2020 12:20