U bë Ministër i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dorëhiqet nga posti i kryekomunarit

Që nga e hëna, kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu ka marrë edhe pozitën e Ministrit të Punëve të Brendshme në Qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti.

Por Veliu sot pritet të japë dorëheqje nga pozita e kryetarit të komunës. Tashmë, kompetencat në komunë i ka marrë nënkryetari i tij, Nexhmi Rudari.

Ai e ka konfirmuar këtë në një prononcim për arbresh.info teksa ka thënë se nuk ka nevojë për autorizim nga Agim Veliu.

“Nuk ka nevojë të më autorizoj sepse unë jam nënkryetar dhe automatikisht e marr këtë pozitë dhe përgjegjësitë e kryetarit të komunës derisa të bëhet shpallja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme dhe të përfundoj procesi zgjedhor”, ka thënë ai.


Shtuar 5.02.2020 07:53