Trajneri i Maqedonisë para ndeshjes me Kosovën: E kemi pritur për 30 vjet

Sot, konferenca për shtyp para ndeshjes me Kosovën u mbajt nga përzgjedhësi i Maqedonisë së Veriut Igor Angelovski dhe kapiteni Goran Pandev.

Trajneri Igor Angelovski theksoi se në përgatitje ishin përqendruar në lojën e tyre.

“Nëse jam i sigurt për një gjë, është se ju do t’i shihni djemtë tanë nesër në maksimumin e tyre, ne kemi pritur për këtë ndeshje për 30 vjet. Është normale që është e çuditshme të luash në kushte të tilla, por nuk është faji i askujt, ne duhet të përshtatemi. Të gjithë dëshironim të luanim para një stadiumi me tifozë, sigurisht që do të ishte një avantazh për ne si nikoqirë”.

“Kjo është një finale para një finale dhe ne e dimë që nuancat mund të vendosin, kjo ndodh në ndeshje të tilla. Nesër është e rëndësishme pavarësisht dëshirës për të qëndruar të qetë dhe për të luajtur atë që kemi rënë dakord. Shpresoj që ato nuanca të jenë në favorin tonë.”

“Fakti që ne do të luftojmë për Kampionatin Evropian nuk është një presion që ne ta japim atë motiv për më të mirën deri më tani. Unë e di shumë mirë se çfarë mund të bëjnë futbollistët dhe nuk jam pesimist. Ne jemi të përqendruar në lojën tonë, pa marrë parasysh se me kë kemi luajtur, gjithmonë ka qenë kështu, do të jetë kështu edhe këtë herë”, tha Angelovski.


Shtuar 7.10.2020 11:22