Tare përgatit ofertë të madhe për Muriqin

Vedat Muriqi vazhdon të jetë njëri nga futbollistët më të kërkuar në Evropë.

Lazio prej kohësh ka kërkuar shërbimet e Olivier Giroud, por duket se francezi ka vendosur të rikthehet në vendlindje.

Drejtori sportiv i Lazios Igli Tare e vlerëson shumë Muriqin dhe kërkon ta transferojë në Olimpico teksa është gati të shpenzojë 25 milionë euro.

25-vjeçari këtë sezon ka zhvilluar 26 ndeshje duk shënuar 15 gola dhe ka dhuruar 6 asistime.


Shtuar 5.03.2020 22:12