Qeqa reagon ashpër: Ka dy lloje arbitrash në Kosovë

Gazetarja dhe komentatorja kosovare, Qeqa Krelani përmes një statusi në llogarinë e saj zyrtare në Facebook ka shkruar se në Kosovë janë dy lloje të gjyqtarëve.

Ajo ka akuzuar se në vendin tonë ka referë “dallavergji dhe amatora”.

Ky status i Qeqës ka ardhur pasi në xhiron e 24-t në Superligë ka pasur shumë pakënaqësi dhe reagime nga klubet për referim.

Përveç kësaj xhiroje pothuajse çdo javë gjyqtarët po bëhen protagonistë të ndeshjeve.


Shtuar 15.06.2020 18:05