”Nuk jemi për shpërbërjen e parlamentit”, Hsradinaj jep qëndrimin e tij

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur në lidhje me situatën politike që po kalon Kosova duke u shprehur se partia e tij është kundër shpallejs së zgjedhjeve dhe se ai mbështet formimin e nëj qeverie të re.

Duke marrë shkas nga takimi i organizuar nga Presidenti Thaçi për formimin e qeverisë së re në Kosovë Ai kërkon formimin e qeverisë së re të votuar nga Parlamenti ekzistues.

“Nuk jemi për shpërbërjen e parlamentit. Kemi mbajtur zgjedhje që janë pranuar nga të gjithë. Ky parlament është legjitim. Ky parlament e ka obligim me ia kthy vendit një Qeveri me mandat të plotë. Ne përkrahim krijimin e një Qeverie në kuadër të këtij parlamenti dhe përkrahim angazhimin e të gjithëve për situatën e krijuar,”- është shprehur kreu i AAK’së.


Shtuar 22.04.2020 16:23