Në pritje për tu bërë kryeministër, Hoti prezanton planin qeverisës

Sapo ka filluar seanca për formimin e Qeverisë së Re.

I nominuari për kryeministër Avdullah Hoti ka prezantuar plan programin qeverisës.

Ai në foltore të Kuvendit ka falënderuar stafin shëndetësor për punën e madhe që po bëjnë gjatë pandemisë dhe u ka shprehur ngushëllime familjarëve që kanë humbur jetën nga Covid-19.

Seanca po drejtohet nga nënkryetari i LDK-së, Kujtim Shala.


Shtuar 3.06.2020 09:40