Vranësira dhe reshje shiu, si do të jetë moti në vazhdim në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve në vijim në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat gjatë dy ditëve të ardhshme vende-vende do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh

IHMK parasheh që temperaturat minimale gjatë të mërkurës dhe të enjtes të lëvizin nga 10 deri në 13 gradë Celsius.

Kurse, temperaturat maksimale do të lëvizin mes 23 e 25 gradë Celsius.

Sipas njoftimit të IHMK-së, gjatë këtyre ditëve do të fryjë edhe erë nga drejtimi i jugperëndimit më shpejtësi 1-8 metër për sekond.


Shtuar 9.06.2020 19:25