Kurti shkon në Prizren për tu takuar me deputetët e minoriteteve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar sot me deputetët e minoriteteve në qytetin e Prizrenit.

Në takim janë edhe dy anëtarët e VV’së, Xhelal Sveçla dhe Mytaher Haskuka. Haskuka njëherësh është edhe kryetar i Prizrenit.

VV’së më herët i është bashkuar në grupin parlamentar edhe një deputet nga radhët e minoriteteve.

/Express/


Shtuar 13.01.2020 22:39