Kurti insiston: Grenell e ka më të rëndësishme kohën e marrëveshjes sesa përmbajtjen e saj

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti insiston që Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë marrëveshje sekrete me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Albin Kurti madje është shprehur në Opinion të TVKlan se Emisari Grenell më të rëndësishme e ka kohën e marrëveshjes sesa përmbajtjen.

”Pa dyshim që Ambasadori Grenell e ka më të rëndësishme kohën e marrëveshjes se sa përmbajtjen e saj dhe kjo qasje e shtyn atë të bëjë trysni mbi palën që është më e dobët, në këtë rast mbi Prishtinën sesa për Beogradin”.


Shtuar 7.05.2020 21:16