E RËNDË/ Aksidenti fatal i merr jetën presidentit të klubit të futbollit

Mbrëmë pas një aksidenti te rëndë ka ndërruar jetë Albert Krasniqi.

Krasniqi përvec politikës ishte i angazhuar në sport, konkretisht ai ishte kryetar i klubit të futbollit të femrave, Malisheva.

Faqja zyrtare e klubit ka bërë të ditur lajmin përmes një postimi në Facebook.

Lamtumirë Kryetari ynë Albert Krasniqi!

Albert ditën e fundit të jetës tënde e kaluam së bashku duke bër planifikimet tona, për të ardhmen e klubit, ato planifikime të cilat mbeten në gjysëm.
Ishin orët e vona të mbrëmjes, kur nuk kishte shumë kohë qe u pershëndete nga ne për tu takuar serisht me ne, ndodhi aksidentit fatal që ta mori jetën në lulen e rinisë.
Ishe dhe do të mbetesh gjithmonë në zemrat tona ashtu siç ishe i veçantë, i urtë, i mençur , e bujar siq dite ti.
Lamtumirë Kryetar
Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës!


Shtuar 17.06.2020 08:38