E bujshmë nga Bild: Rashica ka arritur akordin paraprak me Leipzig

Një lajm i bujshëm ka qarkualluar ditën e sotme në median prestigjioz gjermane “Bild”.

Milot Rashica ka arritur akordin paraprak me klubin e Leipzig.

Këta të fundit janë gati të derdhin plot 20 milionë euro në arkat e Werder Bremen, për të siguruar shërbmet e shqiptarit të Kosovës.

Të njëjtën gjë ka pohuar dhe gazetari Ronan Mërfi në një postim në “Twtter”. Kujtojmë se Leipzig është një nga rivalët për titull këtë sezon, si dhe është pjesë e Ligës së Kampionëve, teksa ky fakt duket se ka joshur Rashicën, i cili ka zhvilluar një sezon fantastic me Werder Bremen.

Pavarësisht se skuadra e tij rrezikon të bjerë nga kategoria, interesimet për Rashicën kanë qënë të shumta, nga klube edhe më prestigjioze si Dortmund dhe Liverpul, po mesa bëhet e ditur nga mediat gjermane, 23-vjeçari me shumë gjasa do të zgjedhë Lajpcigun.


Shtuar 12.05.2020 15:00