Zi tek Juventusi, shuhet legjenda (FOTO LAJM)

Juventusi kërkon të përforcohet edhe më shumë dhe prej kohësh po përflitet si një objektiv mesfushori Christian Eriksen, i londinezëve të Tottenham.

Ditën e diel përfaqësues të klubit italian ishin në Angli dhe e kanë ndjekur nga afër danezin në sfidën me Liverpool.

TheAthletic e raporton diçka të tillë, ndërkohë që zbulon edhe një tjetër detaj interesant. Zyrtari i bardhezinjve është ngacmuar, duke u pyetur se cilin lojtar të Liverpool duan të nënshkruajnë.

“Nuk e përballojmë dot asnjërin”, thuhet të ketë deklaruar zyrtari i kampionëve të Italisë. “The Reads pa diskutim kanë shumë lojtarë që trajneri Mauricio Sarri do të donte t’i kishte në ekipin e tij, por sigurisht që për ta duhen paguar shifra të çmendura që Liverpool të mendojë për t’i shitur.


Shtuar 18.01.2020 09:50