U nda nga jeta në mënyrë misterioze, zbulohet shkaku i vdekjes së reperes 25 vjeçare (FOTO LAJM)

Reperja dhe modelja e njohur Chynna Rogers ndërroi jetë të mërkurën (8 prill) në moshën 25 vjeçare në shtëpinë e saj në Filadelfia.

Lajmi u dha nga menaxheri i saj John Miller duke thënë se shkaku i vdekjes së reperes nuk dihej akoma.

Por sot zëdhënësi i Departamentit të Shëndetit Publik të Philadelphia-s James Garrow bëri të ditur se shkaku i vdekjes së Chynna Rogers ishte mbidoza që kishte marrë nga përdorimi i drogës.

Chynna fillloi karrierën e saj si modele kur ishte 14 vjec pasi nënshkroi kontratën me Ford Modeles.

Menjëherë pas kësaj, ajo u bë shoqe me themeluesin e A$AP Mob, A$AP Yams.

Ishte i ndjeri Yams që i dha Rogers besimin për të karrierën në muzikë.


Shtuar 10.04.2020 09:42