Modelet e flokëve që nxjerrin në pah tiparet më të bukura (FOTO LAJM)

Çdo fytyrë ka së paku një tipar të bukur. Ajo që duhet të bëjmë është të zbulojmë se si ta theksojmë atë. Ka disa mënyra për këtë.

Sytë mund ti theksojmë me makijazh. Buzët e plota mund të nxirren në pah duke vendosur ngjyra buzëkuqesh të fortë, etj.

Por mënyra më e mirë mbetet ajo e modelit të flokëve. Mjafton vetëm të evidentojmë pjesën më të bukur dhe të zgjedhim modelin që na e bënë të mundur këtë.

Shfletoni galerinë dhe shikoni cilat modele theksojnë nofullat, vetullat, mollëzat, etj./albeu.com/


Shtuar 1.02.2020 14:28