Jeni dakord? 2 aktorë turq “shpallen” si të preferuarit e publikut (FOTO LAJM)

Telenovelat turke tashmë prej vitesh janë bërë pjesë e pandashme e televizionit shqiptar.

Po ashtu edhe aktorët turq janë kthyer në aktorët më të dashur për publikun. Ata janë shumë të ndjekur në rrjete sociale nga fansat nga e mbarë bota, por cilët janë aktorët më të ndjekur?

Nga të dhënat e fundit rezulton se aktorët më të ndjekur në Instagram janë Hande Erçel dhe Burak Ozçivit.

Të dy aktorët kanë respektivisht 15.6 milion ndjekës. Kështu Hande dhe Burak janë aktorët më të ndjekur aktualisht në Instagram.

Hande Erçel është shumë e njohur në vendin tonë nga roli i “Hajat” në serialin “Dashuria nuk njeh fjalë” ndërsa Burak Ozçivit luan rolin kryesor në serialin “Osmani”.


Shtuar 10.09.2020 16:33