Ish-burri i parë i këngëtares shqiptare kryen vetëvrasje (FOTO LAJM)

Franco Ciani, 62 vjeç, këngëtar, producent dhe muzikant, burri i parë i Anna Oxa, kreu vetvrasjevrau të enjten e kaluar (02.01.2020) në një hotel në Fidenza.

Sipas “Il Corriere della Sera” autori i shumë këngëve si ” “Ti lascerò”” (i cili fitoi Sanremo në 1989 kënduar nga Ana Oxa dhe Fausto Leali) kishte shumë borxhe.

Ishte sherbimi i hotelit i cili e gjeti trupin e pa jetë të kantautorit në dhomën e hotelit në mëngjesin e së premtes.

Para se të vdiste Cianë përditësoi foton e profilit në Instagramit duke vendosur imazhin e një ëngjëlli.

Ciani lindi në Bolonjë me 17 gusht 1957 u martua me Ana Oxën kur ishte vetëm 19 vjeç dhe pas divorcit ata nuk janë parë më bashkë.

Ciano bashkëpunoi me muzikant të njohur si Lucio Dalla dhe Marina Fiordaliso.


Shtuar 6.01.2020 08:30