Shkulet nga Kodrat e Liqenit pllaka përkujtimore e grushtit të shtetit të pretenduar në Turqi (FOTO LAJM)

Hiqet pllaka përkujtimore që është vënë te Kodrat e Liqenit për të kujtuar grushtin e shtetit të 15 korrikut 2016 të pretenduar nga Erdogan, shkruan 27.al.

Ky monument fillimisht u shkatërrua nga ata që e kundërshtonin politikën pro Erdoganit të ndjekur nga administrata e Rilindjes dhe Edi Rama.

Nuk dihet nëse pllaka u hoq për riparim apo është hequr përgjithmonë. /abcnews.al


Shtuar 14.08.2020 08:56