Formacioni i mundshëm i Newcastle me pronarë arab, Mbappe në listë (FOTO LAJM)

Newcastle United pritet që këto ditë të ndryshojë pronar teksa Mike Ashly e e ka vënë klubin në shitje sidomos pas krizës së thellë që ka shkaktuar coronavirusi.

Princi nga Arabia Saudite, Mohammad bin Salman thuhet se do të marrë nën pronësi klubin anglez, derisa do t’i kushtojë mbi 300 milionë euro.

Me ardhjen e tij te Newcastle, pritet që të ndodhin investime të mëdha në skuadër, e që do të fillojë një epokë e re për klubin.

TalkSport ka përpiluar një formacion të mundshëm të Newcastles për sezonin e ri, duke shkuar rrugëve të Chelseat dhe Manchester Cityt me shpenzime të mëdha.

Newcastle do të përfshinte emra të njohur si, Kylian Mbappe, Moussa Demebel, Boubakary Soumare, Kyle Walker.

– Martin Dubravka

– Danny Rose

– Kyle Walker

– Jerome Boateng

– Jamaal Lascelles

– Sean Longstaff

– Boubakary Soumaré

– Allan Saint-Maximin

– Miguel Almirón

– Kylian Mbappe

– Moussa Dembele.

/Telegrafi/


Shtuar 19.04.2020 16:24