E thyen ligjin hapur, VIP-et shqiptare që rrezikuan burgun në Paris

Edhe pse shumica nuk janë të vetëdijshëm, në fakt të bësh foto në kullën Eiffel natën, kur dritat janë ndezur është e ndaluar me ligj.

Arsyeja është se dritat e natës janë të mbrojtura nga të drejtat e autorit. Edhe pse Kulla Eifel është legalisht një hapësirë publike, dritat nuk janë. Ekrani i dritës i instaluar në vitin 1985 nga Pierre Bideau, është në pronësi teknike të artistit dhe mbrohet nga të drejtat e autorit

Jehona Dreshaj, Anxhelina Hadërgjonaj, Beatrix Ramosaj, Adrola Dushi dhe Aurela Hoxha kanë tashme një foto të tillë por që ta dini është e ndaluar. MAdje sipas ligjit rrezikon gjobë ose burg.

Madje Xhensila ka filmuar videoklipin e saj me pamje nga Eiffeli.

Guxim i madh, e dimë. /albeu.com/


Shtuar 26.01.2020 17:09