Dje i morën zvarrrë, sot policët me dylbi shohin protestën nga tarraca (FOTO LAJM)

Ditën e sotme po mbahet protesta pas shembjes së teatrit Kombëtar.

Forca të shumta policie po vëzhgojnë nga tarracat e institucioneve protestën e Aleancës për Teatrin e cila po zhvillohet tani në bulevardin Dëshmorët e Kombit, pranë Ministrisë së Brendshme.

Siç vihet re dhe në foto, policët po shohin me dylbi dhe kamera protestuesit.

Në tarracat e institucioneve janë vërë re dhe snaipera.

Policë me dylbi e snaipera monitorojnë protestën nga tarracat e ministrive


Shtuar 18.05.2020 16:40