Brenda avionit 12 milion eurosh të Lionel Messit (FOTO LAJM)

Lionel Messi është një nga lojtarët më të mirë në të gjithë historinë e futbollit, teksa dhuron spektakël me topin dhe është idhulli i shumë njerëzve në botë.

Argjentinasi shpesh udhëton në distanca të largëta, të cilat vendos që t’i bëjë me avionin e tij privat, me vlerë 12 milionë paundë.

Avioni i veçantë i sulmuesit është prodhuar nga një kompani argjentinase, pikërisht me porosinë e yllit të Barcelonës.

Avioni i Messit në shkallët e tij mban emrat e të gjithë familjarëve të tij, ndërsa brenda është superluksoz.

Gjithashtu brenda avionit janë 2 tualete, 16 vende për t’u ulur, gjithashtu edhe 8 shtretër dhe është 30 metër i gjatë


Shtuar 27.04.2020 13:54