Bora shkon një metër në Brozovicë (FOTO LAJM)

Prej dy ditësh në Kosovë po mbizotëron një mot i ftohtë me reshje dëbore dhe stuhi.

Tashmë bora ka mbuluar vendet malore, ku trashësia ka arritur afro një metër.

Është Brezovica, atraksioni turistik më i vizituari në Kosovë, i cili përveç që është zbukuruar nga bora, gjithashtu bora ka arritur deri në 70 centimetra.


Shtuar 6.02.2020 12:13