Vidhte ar tek të pasurit dhe u shpërndante njerëzve, arrestohet turku

Policia turke ka arrestuar një shtetas i cili vodhi ar në vilat e të paurve në Kutahya të Turqisë dhe ua shpërndau njerëzve që takonte në rrugë.

I riu turk që shihni në foto, kreu vjedhje rreth 60 mijë lira ar në vilat e lagjes 100-vjeçare.

Ekipet e Zyrës së Vjedhjes së Drejtorisë së Sigurisë Publike, të cilët nisën aksionin pasi morën njoftimet, arrestuan të riun turk.

Në një kërkim të mëtejshëm, atij iu zbuluan edhe monedha të tjera prej ari dhe xhevahire. /albeu.com/


Shtuar 4.05.2020 17:00