Gjesti human, mjekët çojnë pranë detit pacietët me COVID 19

Teksa cdo ditë luftojnë për jetën, mjekët spanjollë kanë gjetur një tjeër terapi për pacientët e infektuar me koronavirus. Ata kanë vendosur që pacientët që ndodhen nëpër spitale t’i çojnë pranë detit dhe të marrin ajër të pastër.

Së fundmi, stafi mjekësor i Spitalin del Mar, janë fotografuar duke shoqëruar pacientët të shtrirë në shtrat dhe me masa në fytyrë.

Në Spanjë janë konfirmuar deri tani 240 326 raste me koronavirus dhe 27 128 viktima.


Shtuar 6.06.2020 15:02