Twitter me një shërbim të ri, shton butonin i cili ju mundëson të ‘ktheni cicërimën’

Rrjeti social Twitter ka renditur një shërbim të ri abonimi në App Store të Apple të quajtur “Twitter Blue”, apo “cicërima e kaltër” .

Kushton 3 dollarë në muaj dhe ju lejon të personalizoni ngjyrat në aplikacion, të “zhbëni dërgimin” në cicërimat tuaja dhe të organizoni cicërimat në dosje në mënyrë që të gjenden më lehtë më vonë.

 

Nën seksionin “Blerjet brenda aplikacioneve në Dyqanin e Aplikacioneve” iOS, Twitter Blue është renditur me një çmim prej 2.99 $, ose 2.49 £.

Shërbimi ende nuk duket të jetë i aktivizuar për përdoruesit e Twitter.

Blogerja e teknologjisë Jane Manchun Wong ka qasje në Twitter Blue, dhe ajo shkroi në Twitter se shërbimi i pajtimit lejonte përdoruesit të rregullojnë ngjyrat dhe ikonat e aplikacioneve.

Wong tha në një cicërimë të veçantë se Twitter Blue erdhi me një buton “prish”, i cili ju jep pesë sekonda për të ndaluar dërgimin e një cicërimë.

Sipas pamjeve të ekranit të Twitter Blue, të cilat Wong shkroi në Twitter, Twitter Blue gjithashtu ka një tipar “Modaliteti i Lexuesit” që synon të ndihmojë përdoruesit “të mbajnë hapin me temat duke i kthyer ato në një tekst të lehtë për t’u lexuar”.

Twitter nuk pranoi të komentonte me ndonjë detaj të mëtejshëm mbi shërbimin e ri të pajtimit ose kur ai do të ishte i disponueshëm për publikun.

Në fillim të këtij muaji, gjiganti i mediave sociale filloi të lejojë përdoruesit të dërgojnë dhe të marrin para përmes një “Tip Jar”.

 

 

Shtuar 31.05.2021 14:32

Tags: