ZYRTARE/ Kundërshtarët e Kosovës në Ligën e Kombeve, rivalë të vështirë

Kombëtarja e Kosovës ka mësuar kundërshtarët për Ligën e Kombeve 2022-23.

Sot, në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për sezonin e ri të Ligës së Komebeve.

“Dardanët” që janë në grupin C2, do të përballen me Qipron/Estoninë, Greqia dhe Irlanda e Veriut.

Vlen të theksohet se në të kaluarën në Nations League, Kosova fitoi grupin D, por në “Play Off” u mposht nga Maqedonia për të humbur shanset për kualifikimin në Euro2020.


Shtuar 16.12.2021 18:38