ZYRTARE / Joao Palhinha, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bayern Munichu ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e mesfushorit Joao Palhinha nga Fulhami.

Ekipi i trajnerit të ri Vincent Kompany ka nisur të marrë formë dhe tashmë ka ardhur edhe transferimi i tretë i verës.

Pas Hiroki Ito dhe Michael Olise, Bavarezët kanë konfirmuar edhe transferimin e mesfushorit Palhinha.

Transferimi i portugezit nga Fulhami thuhet se i ka kushtuar Bayernit 50 milionë euro plus bonuse, ndërsa lojtari ka nënshkruar kontratë katërvjeçare.

“FC Bayern ka nënshkruar me mesfushorin Joao Palhinha nga klubi anglez i Ligës Premier, Fulham”.

“Portugezi, i cili mbushi 29 vjeç të martën, bashkohet me një kontratë katërvjeçare të vlefshme deri më 30 qershor 2028”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/


Shtuar 11.07.2024 11:46