ZYRTARE/ Interi konfirmon dëmtimin e Sensit

Suadra e Interit ka konfirmuar lëndimin e mesfushorit Stefano Sensi.

Stefano Sensi mund të rrezikojë që të mos paraqitet në “Euro 2020″.

Interi ka konfirmuar se lojtari është lënduar dhe pritet tu nënshtrohet vlerësimeve të mëtejshme për të vlerësuar shkallën e lëndimit gjithashtu edhe kohën e rikuperimit.

“Këtë mëngjes kanë dalë ekzaminimet e Stefano Sensit, të marrura nga Instituti Klinik, Humanitas di Rozzano pas ndeshjes me Udinesen”, u tha në deklaratë.

“Rezultatet kanë evidentuar një zgjatje të muskulit të kofshës së djathtë. Gjendja e Sensit do të vlerësohet edhe një herë gjatë ditëve të ardhshme”, deklaroi Inter.


Shtuar 24.05.2021 12:48

Tags: ,