Zidane dëshiron një pjesë të Real Madridit për PSG-në e tij

Zinedine Zidane ka një këmbë e gjysmë në PSG për sezonin e ardhshëm nëse jo më parë. Ai që ka qenë trajner i Real Madridit po vulos këto ditë se cila do të jetë kontrata e tij me entin francez dhe mendon të përmirësojë skuadrën dhe do të donte të merrte një pjesë të skuadrës së bardhë.

Edhe pse për mbrojtësin e majtë tashmë kanë Bernatin dhe Nuno Mendesin në Paris, ideja e Zizout është të sjellë Ferland Mendy nga kryeqyteti i Spanjës.

Korsia franceze mbërriti në Bernabéu në kohën e Zidane, i cili tani do të donte ta kthente atë për projektin e tij të ri sportiv në Paris. Edhe pse është kyç në planet e Ancelottit,  Real Madridi ishte i gatshëm të dëgjonte oferta për të në merkaton e kaluar. Çmimi fillestar i tij është 50 milionë euro, kështu që nëse PSG e dëshiron atë, do t’i duhet vetëm ta depozitojë atë shumë në arkën e klubit të bardhë.

Kujtojmë që Real Madridi ka kohë që kërkon palët e garantuara dhe po pret vetëm të mund të lirojë ato që ka aktualisht. Duke marrë parasysh që Marcelo përfundon kontratën e tij dhe Mendy tregon Parisin, do të jetë koha për të shkuar në treg në kërkim të të paktën dy korsive.

Mendy do të kishte komentuar për rrethinat e tij që nga largimi i Zidane se do të dëshironte të rikthehej në Francë, kështu që opsioni për t’u kthyer në komandën e trajnerit dhe për t’iu bashkuar gjigantit francez e josh shumë. /albeu.com


Shtuar 26.11.2021 10:31

Tags: , ,