Zbulohet topi i gjysmëfinaleve dhe finales (FOTO LAJM)

Është zbuluar topi me të cilin do të luhen ndeshjet gjysmëfinale dhe finalja e madhe e “Euro 2020” në “Wembley”.

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka prezantuar topin e dizajnuar nga marka e njohur sportive Adidas.

Topi është dizajnuar në mënyrë unike për këto takime ka njoftuar faqja zyrtare e UEFA-s.

Në gjysmëfinalet e Evropianit, do të takohen Spanja me Italinë, të martën mbrëma dhe Anglia me Danimarkën një ditë më vonë.

Gjysmëfinalet dhe finalja do të zhvillohen në stadiumin “Wembley” në Londër.


Shtuar 5.07.2021 17:09