Zbulohet shuma që do të ketë Rangnick për merkaton e janarit

Ralf Rangnick do të kërkojë të shtojë stilin e tij në skuadrën aktuale të Manchester United, pasi ai kërkon të sjellë lojtarë në merkaton e janarit që do t’i çojë ata sa më sipër në tabelë.

Buxheti i raportuar prej 75.6 milionë funtesh është në dispozicion të tij vetëm me kusht që të shesë lojtarë të tepërt për të cilët nuk i duhen më.

Djajtë e Kuq do të duhet të hyjnë në terren në Vitin e Ri nëse duan të sigurojnë vendin e Champions League, me Manchester City, Liverpool dhe Chelsea që tërhiqen si tre të parët.

Që nga shpallja e Rangnick si menaxher i përkohshëm i United më 29 nëntor 2021, ata janë të pamposhtur në katër ndeshjet e tyre, pasi ndeshjet e fundit nuk janë luajtur pasi janë shtyrë për shkak të shpërthimeve të COVID-19. / h.ll/albeu.com


Shtuar 22.12.2021 17:20