Zbulohet shifra, ja sa gola kanë shënuar Ronaldo dhe Messi nga penalltia (FOTO LAJM)

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi padyshim janë lojtarët më të mirë të botës në dekadën e fundit.

Ronaldo sot arriti 800 gola në karrierë, shifër kjo e jashtëzakonshme dhe e frikshme, ndërsa Messi ka realizuar 756 gola.

Po sa kanë shënuar Ronaldo dhe Messi me penallti?

Ronaldo në 169 penallti, ka dërguan topin në rrjetë plot 141 herë.

Sa i përket Messit, argjentiasi në 130 penallti të fituara është treguar i saktë 101 herë. /albeu.com/


Shtuar 23.11.2021 23:18